Overmax Baseone2 – dwurdzeniowiec z HDMI

POSTED BY IN Tablety


Overmax Baseone2 – dwurdzeniowiec z HDMI

Cechy tabletu Overmax Baseone2

Nowy tablet Overmax to następca tabletu Baseone. W stosunku do poprzednika zmieniło się kilka rzeczy. Przede wszystkim nowy tablet Overmax Baseone2 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o taktowaniu 1.5 GHz, a także nieco mocniejszą baterię. Urządzenie posiada 7 calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, 512MB pamięci RAM DDR3 oraz dysk o pojemności 4GB. Ponadto tablet został wyposażony w Wi-Fi działające w standardzie n, kamerę, g-sensor oraz system operacyjny Android 4.1.

Wszystkie złącza oraz przyciski znajdują się na prawym krótkim boku urządzenia. Warto zwrócić uwagę na to, że ten tani 7 calowy tablet posiada złącze miniHDMI, które znacznie rozszerza jego możliwości.

Na lśniącej tylnej obudowie znajdziemy głośnik, a kamera została umieszczona w prawym górnym rogu na przednim panelu.

Cała obudowa wykonana jest z plastiku, spasowanie elementów jest dobre, lecz niestety w miejscu łączenia ekranu z resztą obudowy widać pewne niedociągnięcia. Przy mocniejszym nacisku na digitizer szczególnie przy krawędzi ekranu czuć jak ten się trochę ugina. W żaden sposób nie wpływa to jednak na użytkowanie tabletu.

Overmax Baseone2- ogólne wrażenie

Porównując tablet Overmax Baseone2 do innych w tym przedziale cenowym zauważa się dużą różnicę w szybkości działania. 2 rdzeniowa jednostka naprawdę robi swoje i z tabletu korzysta się w bardzo przyjemny sposób. Niestety trzeba pamiętać o małej ilości pamięci RAM oraz niskiej pojemności dysku.
Moim zdaniem producent mógł pokusić się o nieco większą liczbę obu pamięci. Tablet żwawo reaguje na dotyk, a wspomniane wcześniej niedociągnięcia nie mają wpływu na dokładne działanie digitizera.

Biorąc pod uwagę przedział cenowy, w którym znajduje się tablet Overmax Baseone2 muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Do zakupu zachęca przede wszystkim szybki procesor, złącze HDMI i gwarancja door to door udzielana przez producenta.