Jaki laptop dla ucznia?

POSTED BY IN Laptopy


W środowisku panuje przekonanie, że laptop dla ucznia nie powinien być bogato wyposażony, bo służy głównie do nauki. To błędne myślenie. Niektóre programy dydaktyczne wymagają mocnego procesora, dlatego zaleca się kupowanie nieco droższych sprzętów. Jaki laptop dla ucznia? Wybór jest bardzo duży i nie będziemy się rozdrabniać na wiek ucznia. W tym krótkim artykule skupimy się na nastolatkach w szkołach średnich.

Jaki laptop dla ucznia?

Bardzo ciekawym urządzeniem będzie na pewno laptop Dell serii E. Zazwyczaj koszt takiego laptopa to wydatek rzędu trzech tysięcy złotych, ale to doskonały produkt do nauki. Laptop ten posiada 4 rdzeniowy procesor, bardzo wydajną kartę graficzną, pojemny dysk twardy oraz nader wszystko 8GB pamięci operacyjnej. Na tym urządzeniu można śmiało instalować programy dydaktyczne czy szukać informacji w sieci. Podobnie jak w przypadku biurowych komputerów, tak samo laptopy dla uczniów powinny być szybkie by obsługiwać jednocześnie kilka programów.

Jaki laptop dla ucznia?

Uczeń musi się uczyć, ale ma przecież dużo wolnego czasu. Po skończonej nauce można sobie pozwolić na zagranie w grę. Aby laptop poradził sobie z grą musi posiadać mocną i wydajną kartę graficzną. Doskonałym wyborem będzie Asus g750, który został stworzony dla graczy. Oprócz wydajnej grafiki model ten posiada również sporo pamięci operacyjnej oraz 1TB dysku twardego. Naszym zdaniem to właśnie ten laptop będzie najlepszym wyborem dla pilnego ucznia.

Laptop dla ucznia nie może być tani i tandetny, bo nie przyda się w nauce – będzie po prostu za słaby. Należy szukać modeli nieco bardziej rozbudowanych. Za sumę 2500 złotych można kupić bardzo dobry sprzęt, który będzie służył wiele długich lat.