Jaki laptop dla studenta?

POSTED BY IN Laptopy


Studenci to specyficzna grupa ludzi, którzy mają albo wysokie, albo niskie wymagania. W przypadku laptopów nie możemy mówić o niskich wymaganiach, gdyż zazwyczaj studenci muszą pracować na skomplikowanych programach, które wymagają mocnego procesora i jeszcze lepszej karty graficznej. Obojętne na jakim kierunku znajduje się student, będzie on potrzebował laptopa wydajnego. Jaki laptop dla studenta będzie najlepszym wyborem? Mamy kilka ciekawych propozycji.

Jaki laptop dla studenta?

Lenovo ThinkPad – jest to laptop z wyższej półki, który łączy w sobie moc i wydajność. Dzięki 7 rdzeniom na procesorze urządzenie może pracować z wieloma programami jednocześnie. Doskonale nadaje się do AutoCad, czyli jednego z takich programów, który nie wybacza słabszym laptopom. ThinkPad jest doskonałym urządzeniem, gdyż nie wymaga częstego ładowania. Bateria może pracować nawet 12 godzin dziennie i wymaga zaledwie 2 godzinnego ładowania. Urządzenie podpięte do prądu zużywa niewiele mocy, dlatego jest doceniane przez studentów oraz uniwersytety – nie muszą one płacić kroci za pozwalanie studentom na korzystanie z gniazdek.

Jaki laptop dla studenta?

Świetnym laptopem będzie także Sony Vaio, który pewnie niedługo stanie się legendą. To urządzenie może się dostosować i do biura, i do domu, i do studentów. Kosztuje w granicach trzech tysięcy złotych i posiada dużo pamięci RAM. Dzięki sporej ilości pamięci operacyjnej urządzenie może obsługiwać najbardziej wymagające programy.

Student jest błędnie odbierany jako leń. Jego życie to ciągła nauka i niestety inwestycja. Wybierając jeden z wyżej wymienionych laptopów student na pewno będzie zadowolony.