Jaki laptop dla seniora?

POSTED BY IN Laptopy


Seniorzy wbrew pozorom nie są odporni na nowoczesność. Dzisiaj wiele starszych osób zapisuje się na kursy z podstaw obsługi komputera i statystyki jedynie potwierdzają to, co mówią instruktorzy – senior uczy się bardzo dobrze i przede wszystkim szybko rozumie technologię IT. Skoro senior chodzi na kursy informatyczne, to warto sprawić mu prezent w postaci nowego komputera. Często będzie to pierwszy komputer. Jaki laptop dla seniora? Mamy dla Was kilka propozycji.

Tanie laptopy do domu kupisz tutaj

Jaki laptop dla seniora?

Senior nie jest osobą wymagającą, to też nie będzie potrzebował laptopa z najwyższej półki. Dla starszej osoby poleca się takie urządzenie, które będzie przede wszystkim wygodne. Liczy się także monitor, bo nie możemy sobie pozwolić, aby starsza osoba po kilku godzinach korzystania z komputera zaczęła narzekać na swój wzrok. Firma HP jest prawdopodobnie najlepszym ekspertem od osób starszych i jej model Pavilon będzie świetnym prezentem dla seniora. Laptop ten posiada specyficzny monitor, który nie „gryzie” po oczach, czyli posiada specjalne nakładki antyrefleksyjne. Nawet po wielu godzinach korzystania z tego urządzenia wzrok nie ma prawa się popsuć. Alternatywą dla HP będzie Dell Inspiron. Model ten kosztuje około 2000 złotych (mniej wyposażona wersja). Posiada ekran z powłoką antyrefleksyjną i jest laptopem bardzo wygodnym w obsłudze.

Jaki laptop dla seniora?

Senior nie jest wymagający, ale kupując dla niego laptopa warto zadbać o to, by mógł on służyć blisko dekadę. Modele firm HP oraz Dell są prawdopodobnie najlepszym wyborem, gdyż oprócz ciekawego wyposażenia są wygodne i nie niszczą wzroku. Cenowo także prezentują się rewelacyjnie.