Jaki laptop dla seniora?

POSTED BY IN Laptopy


Seniorzy wbrew pozorom nie są odporni na nowoczesność. Dzisiaj wiele starszych osób zapisuje się na kursy z podstaw obsługi komputera i statystyki jedynie potwierdzają to, co mówią instruktorzy – senior uczy się bardzo dobrze i przede wszystkim szybko rozumie technologię IT. Skoro senior chodzi na kursy informatyczne, to warto sprawić mu prezent w postaci nowego komputera. Często będzie to pierwszy komputer. Jaki laptop dla seniora? Mamy dla Was kilka propozycji.

Tanie laptopy do domu – https://techsat24.pl/laptopy-notebooki

Jaki laptop dla seniora?

Senior nie jest osobą wymagającą, to też nie będzie potrzebował laptopa z najwyższej półki. Dla starszej osoby poleca się takie urządzenie, które będzie przede wszystkim wygodne. Liczy się także monitor, bo nie możemy sobie pozwolić, aby starsza osoba po kilku godzinach korzystania z komputera zaczęła narzekać na swój wzrok. Firma HP jest prawdopodobnie najlepszym ekspertem od osób starszych i jej model Pavilon będzie świetnym prezentem dla seniora. Laptop ten posiada specyficzny monitor, który nie „gryzie” po oczach, czyli posiada specjalne nakładki antyrefleksyjne. Nawet po wielu godzinach korzystania z tego urządzenia wzrok nie ma prawa się popsuć. Alternatywą dla HP będzie Dell Inspiron. Model ten kosztuje około 2000 złotych (mniej wyposażona wersja). Posiada ekran z powłoką antyrefleksyjną i jest laptopem bardzo wygodnym w obsłudze.

Jaki laptop dla seniora?

Senior nie jest wymagający, ale kupując dla niego laptopa warto zadbać o to, by mógł on służyć blisko dekadę. Modele firm HP oraz Dell są prawdopodobnie najlepszym wyborem, gdyż oprócz ciekawego wyposażenia są wygodne i nie niszczą wzroku. Cenowo także prezentują się rewelacyjnie.